Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
torta nutella

Torta me maskarpone dhe nutella ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

213 shikime

torta nutella

Përbërësit

2 shtresa pandispanjë

300 gr maskarpone

200 gr nutella

pije për embëlsira

brumë sheqeri dhe pana për dekorim

Përgatitja

1

Merni maskarponen dhe nutellën, hidheni në një tas dhe trazojeni, merni një pjatancë dhe vendosni shtresën e pandispanjës, lageni pak me pijen dhe hidhni maskarponen e nutellën që përgatitët më parë, hapeni në të gjithë sipërfaqen e pandispanjës në mënyrë të barabartë dhe vini shtresën tjetër të pandispanjës,

2

hapni një pjesë të brumit të sheqerit dhe mbulojeni tortën vetëm sipër, pjesën tjetër të brumit të sheqerit ngjyroseni si t’ju pëlqejë me bojë embëlsirash dhe krijoni lulet për dekorim si në foto ose si t’ju pëlqejë, merni panën dhe hidheni në një qese kuzhine e bëni dekorimin e tortës anësh. Ju bëftë mirë 

Receta e gatimit për torta me maskarpone dhe nutella është dërguar nga Leonora Pane 5 maj 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: