Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
sallata

Sallatë me bishtaja jeshile ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Sallatë me bishtaja jeshile. Receta e gatimit për sallatë me bishtaja jeshile është dërguar nga Leonora Pane 29 shtator 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për sallata klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim sallatë me bishtaja jeshile duke ndjekur udhëzimet në vijim

267 shikime
sallata

Përbërësit

bishtaja jeshile,
vaj ulliri,
hurdhër,
nenexhik,
kripë.

Përgatitja

1
Pasi ti keni zier bishtajat me ujë dhe me kripë, hidhini në një kullojse dhe lërini të ftohen, kur të jenë ftohur hidhini në një tas dhe përgatitini me vaj, hudhrën e prerë në copa të vogla dhe nenexhik (nangjazem), më pas lëreni në frigorifer për 30 minuta, pastaj është gati per tu servirur. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: