Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Biskota me gjalp - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Biskota me gjalp ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Biskota me gjalp. Receta e gatimit për biskota me gjalp është dërguar nga Leonora Pane 30 mars 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për biskota klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të pergatisim biskota me gjalp duke ndjekur udhëzimet në vijim

4229 shikimeBiskota me gjalp - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

500 gr miell,

150 gr sheqer pluhur,

300 gr gjalp,

3 vezë,

1 pako vanilje,

gjysëm pako maja për ëmbëlsira

pak kripë,

Përgatitja

1

Në një tas hidhni gjalpin (të shkrirë) dhe sheqerin dhe me një tel kuzhine përzjejeni mirë për disa minuta, pastaj shtoni vezët dhe punojeni prap, hidhni miellin, vaniljen, majanë dhe kripën dhe punojini mirë të gjitha për 5 minuta,

2

pastaj merni një qese pastiçerie me formën yll mesatare, mbusheni me brumin e përgatitur dhe dhe vendoseni në formë rrethi si në foto në një tepsi me letër furre, sipër çdo biskote vendosni nga një qershi dhe futini të piqen në furrë të nxehur në 180° për 15 minuta. Ju bëfshin mirë.

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: