Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
oriz

Oriz (Rizoto) me pançetë dhe zafferano ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Oriz (Rizoto) me pançetë dhe zafferano. Receta e gatimit për oriz (Rizoto) me pançetë dhe zafferano është dërguar nga Leonora Pane 15 qershor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me oriz klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim oriz (Rizoto) me pançetë dhe zafferano duke ndjekur udhëzimet në vijim

176 shikime
oriz

Përbërësit

350 gr oriz
1 qepë e vogël
60 gr pançetë
60 gr gjalp
gjysëm gote verë të bardhë
2 lugë vaj ulliri
4 lugë djathë të grirë
1 pako zafferano
1 l ujë
piper të zi dhe kripë

Përgatitja

1
Në një tigan të thellë hidhni gjalpin dhe vëreni të shkrijë në flakë mesatare, hidhni vajin dhe qepën e grirë imët, pasi të zverdhet qepa hidhni pançetën të prerë në kubik të vegjël,
2
pasi të skuqet pançeta shtoni orizin, trazojeni 2-3 herë dhe hidhni verën, kur të ketë avulluar e gjithë vera hidhni ujin dhe zafferanon të tretur më parë me pak ujë, shtoni kripën, piperin dhe lëreni të ziej, pak para se ta hiqni hidhni djathin e grirë, trazojeni dhe fikeni sobën. Orizi është gati për tu servirur. Ju bëftë mirë
Kategoritë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: