Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
gjelle me patate dhe mish vici

Gjellë me patate dhe mish viçi ( Receta nga Leonora Pane )

46588 shikime

gjelle me patate dhe mish vici

Përbërësit

1 kg patate,

600 gr mish viçi,

1 qepë,

2 lugë salcë domate,

4 luge vaj ulliri

kripë.

Përgatitja

1

Në tenxhere hidhni vajin, mishin e prerë në copa të vogla dhe qepën e grirë imët e lëreni derisa të thahet uji dhe qepa të skuqet,

2

pastaj hidhni salcën dhe lëreni pak të squqet, më pas hidhni patatet, lërini për 5 minuta të skuqen bashkë me mishin dhe qepën,

3

pastaj hidhini 4 gota ujë, kripë dhe lëreni të ziejë deri sa të jetë ziere mishi dhe patatet.

Receta e gatimit për gjellë me patate dhe mish viçi është dërguar nga Leonora Pane 29 shtator 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: