Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me kunguj

Qofte me kungull ( Receta gatimi nga Luljeta Gjyzeli )

Qofte me kungull, një recetë gatimi e thjeshtë, e shpejtë, e shijshme. Kjo është një nga 30+ recetat e gatimit për qofte dërguar në kuzhina ime.

Qofte me kungull

4117 shikime
qofte me kunguj

Përbërësit

3 kunguj normal
100 gr kackavall
2 vezë
1 lugë miell
majdanoz
koper
kripë
1 lugë galet ( bukë e thatë e bluar )
gjysëm luge kafeje sodë

Përgatitja

1
Pastrojmë kungullin dhe e grijmë në rende, nëse ka lageshtirë e shtrydhim. Hedhim përbërsit e tjerë dhe i përziejm, u japim formën e rrumillakët dhe i skuqim. Vaji jo shumë i nxehtë.

Receta e gatimit për qofte me kunguj është dërguar nga Luljeta Gjyzeli 18 dhjetor 2020. Foto © Luljeta Gjyzeli.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Luljeta Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Luljeta Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 16 receta gatimi në me fotot origjinale të gatimeve të saj, midis tyre disa receta gatimi tradicionale të çamërisë. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Luljeta Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: