Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me domate

Qofte me domate ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Qofte me domate. Receta e gatimit për qofte me domate është dërguar nga Ervina Saliu 20 qershor 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qofte me domate duke ndjekur udhëzimet në vijim

316 shikime
qofte me domate

Përbërësit

5 domate
2 qepë të njoma
majdanoz,
nenexhik,
1 vezë,
kripë
miell që fryhet vetë

Përgatitja

1
Presim në kubikë të vegjël 5 domate, i grijmë 2 qepë të njoma,
2
i shtojmë majdanoz, nenexhik, 1 vezë, kripë dhe miell që fryhet vetë sa të mari gjer sa të bëhet masa as e hollë dhe as shumë e trashë.
3
E marim me lugë dhe i skuqim në vaj të nxehtë. Ju bëftë mirë
Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: