Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pite me majoneze

Pite me majonezë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Pite me majonezë. Receta e gatimit për pite me majinezë është dërguar nga Ervina Saliu 12 janar 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pite klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pite me majonezë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2364 shikime

pite me majoneze

Përbërësit

2 gota me miell

1 lugë gjelle me uthull

2 lugë gjelle me vaj

ujë të vakët

200 gr gjizë

4 lugë gjelle me majonezë

2 lugë gjelle me kos

piper, erza sipas dëshirës

Përgatitja

1

Për brumin hedhim në tas 2 gota uji me miell, 1 lugë gjelle me uthull, 2 lugë gjelle me vaj dhe ujë të vakët sa të mari gjer sa brumi mos të ngjisi më nëpër duar. E mbulojmë dhe e lemë 30 minuta.

2

Ne nje tas hedhim 200 gr gjizë, 4 lugë gjelle me majonezë, 2 lugë gjelle me kos, piper dhe erza teëtjera sipas dëshirës.

3

Marim brumin, e hapim të jetë peta e trashë, i hedhim mbushjen në mes, e shpërndajmë pak me lugë, i mbledhim cepat, e lyejm me pak vaj dhe ujë nga lart dhe e pjekim në 200 gradë gjer sa të mari ngjyrë.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: