Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
tave me speca

Tavë me speca ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tavë me speca. Receta e gatimit për tavë me speca është dërguar nga Ervina Saliu 16 dhjetor 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me speca klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë me speca duke ndjekur udhëzimet në vijim

9542 shikime

tave me speca

Përbërësit

2 qepë

4 kunguj

4 domate

150 gr oriz

1 kg speca

Përgatitja

1

Skuqim mirë 2 qepë, më pas shtojmë 4 gunguj të prera në kubik të vegjël, i skuqim pak dhe shtojmë 4 domate në copa, 150 gr oriz, koper dhe erza të tjera sipas dëshirës.

2

I mbulojmë me ujë dhe i ziejm pak, gjella duhet të jetë e lëngshme.

3

Marim rreth 1 kg speca, i presim bishtat, i mbushim dhe i shtrojmë, unë gjysmat i lashë siç është speci dhe gjysmat i ndava në mes dhe i mbusha nga lart.

4

Gjellën që tepron e shtrojmë në tepsi, i ishtojmë 1 gotë ujë, pak vaj dhe e pjekim në 200 gradë rrerh 40 minuta

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: