Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
receta gatimit per role me mish te grire

Role me mish të grirë ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Role me mish të grirë. Receta gatimit për role me mish të grirë është dërguar nga Erjona Balla 10 dhjetor 2013. Foto © Erjona Balla.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish të grirë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisni role me mish të grirë duke ndjekur udhëzimet në vijim

role me mish te grire

Role me mish të grirë - Erjona Balla - KuzhinaIme.al

2701 shikime

receta gatimit per role me mish te grire

Përbërësit

500 gr mish i grirë

100 gr bukë e grirë

2 vezë

100 gr ullinj

200 gr djathë pice

2 vezë të ziera

3 karrota

200 gr proshutë gjel deti

Kripë, rozmarinë, rigon, piper, majdanoz dhe selino

Përgatitja

1

Në një tenxhere të vogel ziejmë vezët dhe më pas karrotat.

2

Në një tas vendosim mishin e grirë, vezët, bukën e grirë, kripë dhe të gjitha erzat, i trazojmë mirë e mirë deri sa të bëhet mishi një trup.

3

Më pas marim një letër furre dhe shtrojmë si petë mishin e grirë, më pas shtrojmë proshutën, djathin, karrotat, ullinjtë dhe vezët.

4

E mbledhim me kujdes rrolenë e mishit që të ngjitet mirë dhe në fund vendosim kruajtese dhëmbëss për të qëndruar mirë roleja sepse gjatë pjekjes edhe hapet.

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: