Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me patate te mbushura

Qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë ( Receta gatimi nga Nita Beluli Hasani )

Receta e gatimit për qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë është një recetë e thjeshtë dhe e shijshme. Perfekte për një darkë të lehtë. Kjo është një nga 30 + recetat e gatimit për qofte dërguar në Kuzhina Ime.

Qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë

9434 shikime
qofte me patate te mbushura

Përbërësit

1 kg patate ( Zihen dhe prej tyre krijojme pyre, shtojme vaj, kripë, piber te zi dhe origano )
500 gr proshutë
500 gr djath te fortë

Përgatitja

1
Djathin e presim ne forma katrore me trashesi 7 cm dhe e mbeshtjellim me proshutë.
2
Ne tepsi vëmë 1/2 e pyres së patateve dhe siper vëmë katroret e formuar nga pershutë dhe djathi që i zhysim në masën e pyres, 12 copë dalin gjithsej.
3
Pastaj serish sipër hedhim pjesën e mbetur te pyres dhe e leme te ftohet dhe forcohet masa. Pastaj e presim në katrora dhe i zhysim ne miell, me pas i kalojme ne vezë të rrahura dhe i pjekim ne vaj te nxehtë.

qofte me patate te mbushura me proshute
Foto © Nita Beluli Hasani – dërguar për KuzhinaIme.al 7 prill 2018

qofte me patate te mbushura me proshute
Foto © Nita Beluli Hasani – dërguar për KuzhinaIme.al 7 prill 2018

qofte me patate
Foto © Nita Beluli Hasani – dërguar për KuzhinaIme.al 7 prill 2018

Receta e gatimit për qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë është dërguar nga Nita Beluli Hasani 7 prill 2018. Foto © Nita Beluli Hasani.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Nita Beluli Hasani klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Nita ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat gatimit nga Nita.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: