Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Torte me krem dhe fruta pylli

Tortë me krem e fruta pylli ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Po kërkoni për një recetë embëlsire të thjeshtë dhe të shpejtë për tu përgatitur ? Po kërkoni për një recetë embëlsire të freskët dhe të dekoruar bukur ? E gjetët. Kjo është një nga 300 + recetat e gatimit për embëlsira dërguar në Kuzhina Ime.

Tortë me krem e fruta pylli

2849 shikime
Torte me krem dhe fruta pylli

Përbërësit

3 shtresa millefoglie
800 gr krem pastiçerie
fruta pylli ose fruta sipas dëshirës
20 gr sheqer pluhur

Përgatitja

1
Merni një pjatancë dhe veni një shtresë të millefoglie, hidhini një pjesë të kremit dhe hapeni në të gjithë sipërfaqen, vendosni shtresën tjetër të millefoglies dhe hidhni prapë një pjesë tjetër të kremit,
2
pastaj vendosni shtresën e fundit të millefoglies, merni një qese pastiçerie, hidhni pjesën e mbetur të kremit dhe dekoroni tortën si në foto, vendosni frutat sipër dhe në fund hidhni sheqerin pluhur në të gjithë sipërfaqen e tortës.

Receta e gatimit për tortë me krem e fruta pylli është dërguar nga Leonora Pane 24 shkurt 2018. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: