Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
torte me pana dhe manaferra

Tortë me pana dhe manaferra ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Tortë me pana dhe manaferra. Receta e gatimit për tortë me pana dhe manaferra është dërguar nga Leonora Pane 9 nëntor 2013. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si te pergatisim tortë me pana dhe manaferra duke ndjekur udhëzimet në vijim

858 shikime

torte me pana dhe manaferra

Përbërësit

2 shtresa pandispanjë,

pana,

manaferra,

pije për ëmbëlsira

Përgatitja

1

Në një pjatancë vendosni njërën shtresë të pandispanjës dhe spërkateni me pijen për ëmbëlsira, pastaj vini një shtresë me pana dhe hidhni dhe manaferra,

2

pastaj vini shtresën tjetër të pandispanjës dhe spërkateni përsëri me pijen për ëmbëlsira, dhe mbulojeni të gjithë tortën me pana,

3

pastaj dekorojeni sipas dëshirës ose si në foto, unë perdora një pjesë të panës për dekorim duke e ngjyrosur me bojë për ëmbëlsira ngjyrë bojqelli, Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: