Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me banane

Kek me banane dhe arra ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Kek me banane dhe arra. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 9 shkurt 2015. Foto © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me banane dhe arra duke ndjekur udhëzimet në vijim

2472 shikime

kek me banane

Përbërësit

7 banane,

1 filxhan çaji me gjalp të shkrirë,

2 lugë çaji me vanilje,

2 filxhana sheqer,

4 vezë,

2 lugë çaji pluhur për pjekje (baking soda),

4 filxhana miell,

1 filxhan çaji me arra të grira.

Përgatitja

1

Bananet i shtypim, i shtojmë gjalpin e shkrirë, vezët, vaniljen, sheqerin, arrat, pastaj i shtojmë miellin e përzier më parë me pluhur për pjekje (baking soda).

2

Brumin e hedhim në tavën e lyer me gjalp dhe e pjekim në temperaturë 170 gradë për 1 orë dhe 15 minuta.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: