Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona te mbushura

Makarona tub të mbushura ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Makarona tub të mbushura. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 7 mars 2015. Fotot © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona tub të mbushura duke ndjekur udhëzimet në vijim

4348 shikime

makarona te mbushura

Përbërësit

350 gr gjizë,

1 pako me makarona tub,

500 gr mozarela e grirë, ( lloj djathi )

200 gr spinaq i grirë,

3 vezë,

500 gr domate të grira në rende,

vaj,

kripë, piper.

Përgatitja

1

Makaronat i ziejm për 7-8 minuta, ndërkohë në një tas përziejm gjizën, spinaqin, kripë, piper, vezët dhe 2-3 lugë gjelle me vaj ulliri.

2

Marrim tavën e lyejmë me vaj ulliri dhe shtrojmë një shtresë me domate të grira dhe mozarela, makaronat e ziera i mbushim me përzirjen e përgatitur dhe i shtrojmë në tavë,

3

sipër i hedhim përsëri domate dhe mozarela dhe i pjekim në furrë me temperaturë 180 gradë për 40-45 minuta.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: