Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
peshk me qepe

Peshk me qepë ( Receta gatimi nga Saimira )

Peshk me qepë. Receta e gatimit për peshk me qepë është dërguar nga Saimira 19 shkurt 2015. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për peshk klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim peshk me qepë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2390 shikime

peshk me qepe

Përbërësit

1 kg peshk

1,5 kg qepë të thata( qepë të kuqe do ishte më mirë se kanë shije më shumë )

3 gjethe dafine

një kuti me salcë domate

5 domatini ( domate të vogla )

2 thelpinj hudhër

kripë, piper të zi, piper të kuq djegës

3 lugë uthull

Vaj

Përgatitja

1

Lajmë peshkun, e kriposim dhe e lemë mënjanë.

2

Në një tenxhere të thellë shtojmë vajin dhe qepët e grira hollë, skuqim për pak minuta sa të vyshken, shtojmë salcën.

3

Shtrojmë qepët në një pireks, kripën, dafinën, piperin, domatinat, uthullën dhe dy gota ujë, vendosim edhe peshqit nga sipër dhe pjekim në 200 gradë celcius deri sa tava të ketë pirë lëngjet

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: