Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me kima

Makarona ( Spageti ) sipas mënyrës time ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Makarona ( Spageti ) sipas mënyrës time. Receta gatimit është dërguar nga Daniela Pepa 18 dhjetor 2012. Foto © Daniela Pepa

Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu

Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu

Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim  makarona duke ndjekur udhëzimet në vijim

1154 shikime

makarona me kima

Përbërësit

500 gr makarona spageti

500 gr mish i grirë

4 karrota

2 kunguj

2 qepë

2 domate të grira në rende ( ose salcë domateje 1 gotë )

vaj ulliri

kripë,piper dhe pak rigon

Përgatitja

1

Në një tenxhere hedhim kripën dhe vejmë të ziejn spagetit. Në një tigan vejmë qepën e grirë hollë të skuqet, grijmë në rende karrotat dhe kungujt dhe bashkë me qepën hedhim kungujt e grirë dhe më pas karrotat, i kaurdisim mirë e mirë së bashku, pastaj do hedhim mishin e grirë dhe i përziejm sëbashku,

2

më vonë hedhim edhe domatet e grira, kripën, piperin dhe pak rigonin, i përziejme së bashku mirë, ju hedhim edhe 1 gotë uji të madhe që të ziej mirë mishi i grirë dhe në fund e hedhim sipër spagetit ose e përzijm me të dhe sipër një copë djath të bardhë dhe ju bëftë mirë

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: