Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me perime dhe mish pule

Makarona ( Spageti ) me fileto pule dhe perime ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Makarona ( Spageti ) me fileto pule dhe perime. Receta gatimit është dërguar nga Natasha Velia 22 korrik 2016. Foto © Natasha Velia

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona ( Spageti ) me fileto pule dhe perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

8271 shikime

makarona me perime dhe mish pule

Përbërësit

1 pako makarona

300 gr fileto pule

200 gr dömate të vogla

200 gr speca të kuqe e jeshile

150 gr kunguj

100 gr gjalp

kripë, piper dhe borzilok.

Përgatitja

1

Vemë makaronat të ziejn. Në një tigan hedhim vaj, gjalp dhe një thelb hudhër pastaj hedhim filetot e prera në kubik dhe i kaurdisim pak, hedhim specat, kungujt e domatet të prera në mes, i kaurdisim, i hedhim kripë, piper dhe e shuajm me një filxhan kafeje uthull molle, e lemë pak sa të avullojë,

2

pastaj hedhim pak ujë nga i makaronave, hedhim borzilok dhe e lemë të ziej deri sa të lidhet masa. Në fund hedhim makaronat, i përziejm dhe i shërbejmë. Sipas dëshirës mbi të hedhim djath. Kjo recetë është e përgatitur nga unë me perimet e baçes

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: