Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Pasta orecchiette të bëra në shtëpi me brokoli

Pasta orecchiette të bëra në shtëpi me brokoli ( Receta gatimi nga Klodi Bezati )

Pasta orecchiette të bëra në shtëpi me brokoli. Receta gatimit është dërguar nga Klodi Bezati 12 dhjetor 2013. Foto © Klodi Bezati

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Klodi Bezati klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pasta orecchiette të bëra në shtëpi me brokoli me fileto pule dhe perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

845 shikime

Pasta orecchiette të bëra në shtëpi me brokoli

Përbërësit

180 gr miell

ujë

brokoli

një thelp hudhër

vaj, kripë, një spec djegës

Përgatitja

1

Në fillim përgatisim brumin duhet të krijohet një brumë elastik. E mbulojmë dhe e lemë të pushojë për një gjysëm ore. Ndërkohë pastrojmë brokolin dhe e zjejm në ujë të nxehtë me pak kripë.

2

Marim brumin dhe krijojmë cilindra të hollë ( si në foto ) presim copa të vogla nga secili cilindër ( si në foto ).

3

Me ndihmën e një thike i japim formën e orecchietteve ( si në foto ).

4

Ndërkohë skuqim hudhrën me pak vaj dhe më pas hedhim brokolin e copëtuar. Ziejm pastën në ujë të bollshëm të kripur dhe më pas e hedhim në tiganin ku kemi brokolin me pak ujë nga tenxherja ku ziejm pastën. Shoqërohet me djath të grirë

Klodi Bezati ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrine autores për të shfletuar gjithë recetat gatimit nga Klodi Bezati.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: