Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
role me mish te grire

Role me mish në furrë ( Receta gatimi nga Klodi Bezati )

Role me mish në furrë. Receta gatimit është dërguar nga Klodi Bezati 9 dhjetor 2013. Fotot © Klodi Bezati

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Klodi Bezati klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim role me mish në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

802 shikime

role me mish te grire

Përbërësit

300 gr mish i grirë

2 vezë

djathë i grirë

bukë e grirë

ereza të ndryshme

Për mbushjen:

spinaq

djathë i grirë

2 vezë të ziera

Përgatitja

1

Hedhim në një tas mishin e grirë, djathin , bukën e grirë, erezat, 2 kokra vezë, i përzjejmë mirë derisa të formohet një masë homogjene. Zjejmë spinaqin, e kalojmë në një tigan me pak vaj për 5 minuta.

2

Me ndihmën e një plasmasi hapim përgatitjen e rolesë me mish, hedhim sipër spinaqin, djathin e grirë dhe vezët e zjera, e rrotullojme dhe formojmë një role. Vendosim në një tepsi të lyer me pak vaj dhe e fusim në furrë 200 gradë për rreth 35 minuta. Shoqërohet me patate në furrë ose me sallatë

Klodi Bezati ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrine autores për të shfletuar gjithë recetat gatimit nga Klodi Bezati.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: