Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Pershesh me mish pule

Përshesh me mish pule ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Përshesh me mish pule. Receta e gatimit për përshesh me mish pule është dërguar nga Ervina Saliu 8 shkurt 2016. Foto © Ervina Saliu

Kush tha që duhet ta bëjmë 1 herë në vit dhe vetëm me pulë deti 😉

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me pulë deti klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim përshesh me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

3452 shikime

Pershesh me mish pule

Përbërësit

1 pulë

bukë misri

Përgatitja

1

Ziejm 1 pulë, e mira është të jetë fshati dhe jo e blerë ( unë e bëra me pulë Shqipërie ), e ziejm mirë. Bëjmë bukën e misrit ose mund të përdorni të blerë.

2

Marim bukën e copëtojmë, marim të brendshmet e pulës, i presim, i hedhim sipër bukës dhe i shtojmë lëngun. E thjeshtë por fantastike në shije

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: