Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me karkaleca deti

Makarona me karkaleca deti dhe oktapod ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Makarona me karkaleca deti dhe oktapod. Receta e gatimit për makarona me karkaleca deti dhe oktapod është dërguar nga Ervina Saliu 23 shkurt 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera recata gatimi për makarina klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim makarona me karkaleca deti dhe oktapod duke ndjekur udhëzimet në vijim

2194 shikime

makarona me karkaleca deti

Përbërësit

1 oktapod,

1 pako makarona,

200 gr karkaleca deti,

1 domate,

erza sipas dëshirës

Përgatitja

1

Lajmë dhe pastrojmë oktapodin, më pas e vemë te ziej për 40 minuta. Në lëngun e oktapodit grijmë domaten, hedhim makaronat dhe i lemë të ziejnë, 5 minuta para se ti heqim i shtojmë karkalecat e detit.

2

Oktapodin e pjekim pak në zgarë ose në tigan dhe e sherbejme me makaronat. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: