Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Sardele ne furre

Sardele ne furrë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Sardele ne furrë. Receta e gatimit për sardele në furrë është dërguar nga Ervina Saliu 13 nëntor 2015. Fotot © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me sardele klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim sardele në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

5322 shikime

Sardele ne furre

Përbërësit

Sardele

Vaj

Domate

Limon

Kripë

Përgatitja

1

Pastrojmë dhe lajmë sardelet, i lemë të kullojnë, më pas i shtrojmë në tepsi që e kemi lyer me vaj nga lart, i hedhim kripën, domate me feta, lëng limoni dhe vaj. I pjekim në 200 gradë rreth 20 minuta. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: