Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me karkaleca deti

Makarona ( Spageti ) me karkaleca deti ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Makarona ( Spageti ) me karkaleca deti. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 19 shkurt 2015. Foto © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona ( Spageti ) me karkaleca deti duke ndjekur udhëzimet në vijim

781 shikime

makarona me karkaleca deti

Përbërësit

1 pako spageti,

1 kg karkaleca deti,

120 gr gjalp ( ose gjysëm gjalp dhe gjysem vaj ulliri )

1 kokër limon ( lëkura dhe lëngu )

majdanoz i grirë hollë,

kripë dhe piper.

Përgatitja

1

Ndërkohë që ziejmë makaronat në një tigan hedhim gjalpin, pastaj karkalecat, lëgun e limonit, lëkurën e limonit, kripën dhe piperin, i lemë për 3-5 minuta, para se ti heqim nga zjarri i shtojmë majdanozin. Mbasi makaronat janë zier i kullojmë dhe i shtojmë karkalecat e përgatitur.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: