Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
fritata

Frittata ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Frittata. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 12 qershor 2014. Foto © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim frittata duke ndjekur udhëzimet në vijim

836 shikime

fritata

Përbërësit

4 lugë gjelle vaj ulliri,

1 tufë qepë të njoma,

150 gr spinaq,

8 vezë,

1 filxhan caji me djathë të bardhë,

kripë dhe piper,

Përgatitja

1

Frittaten mund ta bëni në tigan ose në forma siç e kam bërë unë, në fillim skuqim qepët e njoma, shtojmë kripë, piper, shtojmë spinaqin, djathin e bardhë, kësaj përzierje i shtojmë vezët, e fusim në furrë në temperaturë 230 gradë për 15-20 minuta.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: