Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
sardele te mbushura

Sardele ( açiuge ) të mbushura ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Sardele ( açiuge ) të mbushura. Receta e gatimit  për sardele ( açiuke ) të mbushura është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 2 shtator 2016. Fotot © Lulzime Gjyzeli

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për peshk klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim sardele ( açiuge ) të mbushura duke ndjekur udhëzimet në vijim

1284 shikime

sardele te mbushura

Përbërësit

500 gr sardele

150 gr domate të thata

Rigon

Bukë dhe bajame të grira

Vaj ulliri

Përgatitja

1

Marim sardelet dhe i pastrojmë, me ndihmën e gishtave e hapim në ujë të rrjedhëm dhe i heqim kurrizin (me pak kujdes do i hiqni shumë kollaj). I thajmë mirë me letër dhe në mes vendosim domaten e tharë të cilën më parë e kemi prerë me rrjeshta të vogla.

2

Lyejmë tepsinë me vaj ulliri dhe e spërkasim me bukën e përzier me bajame të grira dhe rigon. Vendosim peshkun dhe e spërkasim akoma me bukën e grirë. E fusim në furrë dhe e pjekim për 10 min në furrë me 200 gradë

Lulzime Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 44 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjitha recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: