Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish pule me perime

Mish pule me perime ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Mish pule me perime. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 12 mars 2015. Fotot © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish pule me perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

1810 shikime

mish pule me perime

Përbërësit

4 copa pule,

2 patate,

3 karrota,

1 qepë,

3 thelpinj hudhra,

salary,

1/2 gotë verë e bardhë,

kripë dhe piper

Përgatitja

1

Copave të pulës i hedhim kripë dhe piper nga të dyja anët dhe i vemë për të skuqur nga ana e lëkurës në një tenxhere ku kemi hedhur 2 lugë gjalp dhe 3 lugë vaj ulliri,

2

mbasi i skuqim për disa minuta nga të dyja anët, i heqim dhe i lemë në një anë, po në atë tenxhere hedhim qepën, hudhrat dhe perimet e tjera,

3

i kauardisim për rreth 5 minuta, i shtojmë verën e bardhë, i lemë edhe për 2 minuta të tjera.

4

Perimet dhe copat e pulës i vendosim në një tavë ku i fusim në furrë për 1 orë e gjysëm në temperaturë 200 gradë C.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: