Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish pule me bishtaja

Mish pule me bishtaja ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Mish pule me bishtaja. Receta e gatimit për mish pule me bishtaja është dërguar nga Ervina Saliu 22 nëntor 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish pule me bishtaja duke ndjekur udhëzimet në vijim

3971 shikime

mish pule me bishtaja

Përbërësit

500 gr mish pule,

500 gr bishtaja,

2 qepë,

2 patate,

1 filxhan çaji me salcë,

piper dhe rigon.

Përgatitja

1

Marim mishin e skuqim mirë nga të gjitha anët, më pas e heqim, e vemë mënjanë dhe te vaji mishit skuqim qepën gjer sa të zbutet,

2

me pas shtojmë patatet dhe bishtajat, i lemë të skuqen për 10 minuta më pas shtojmë mishin, erezat dhe salcën.

3

I mbulojmë me ujë dhe e lemë të ziej në temperaturë të ulët për 50-60 minuta. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: