Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pure patatesh me mish

Pure patatesh me mish ( Receta gatimi nga Vesa Presheva )

Pure patatesh me mish. Receta gatimit është dërguar nga Vesa Presheva 13 shkurt 2013. Foto © Vesa Presheva

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Vesa Presheva klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me pure klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim pure patatesh me mish duke ndjekur udhëzimet në vijim

1563 shikime
pure patatesh me mish

Përbërësit

2 Pure të gatëshme ( të përgatitura sipas udhëzimit në paketim ) ose e përgatitur vet.
1/2 kg mish i bluar sipas shijes pule, viçi,
1 Qepë
2 Karrota
1 Domate
Vaj
Melmesa sipas dëshirës

Përgatitja

1
Qepën me vaj e fërgojmë, shtojmë karrotat dhe domaten pastaj shtojmë mishin e zier dhe mëlmesat.
2
Pasi ftohet mishi e vendosim mbi 1/2 e pires të vendosur më parë ne tavë të lyer me gjalp ( renditja si në foto ) pastaj mbi mish dhe 1/2 e puresë mund ti hedhim sipër kaçkavall ose 1 vezë dhe ajkë

Vesa Presheva ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit nga Vesa Presheva.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: