Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Qull me mellenja

Qull me mëllënja ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Qull me mëllënja. Receta e gatimit për qull me mëllënja është dërguar nga Ervina Saliu 27 shkurt 2016. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish mëllënje klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qull me mëllënja duke ndjekur udhëzimet në vijim

3190 shikime
Qull me mellenja

Përbërësit

4 mëllenja
5 lugë gjelle me miell misri
3 – 4 hudhra
piper të kuq

Përgatitja

1
Ziejm mëllenjat, më pas i heqim nga lëngu. Skuqim miellin mirë, shtojmë lëngun, e përziejm vazhdimisht, shtojmë piper të kuq dhe ereza të tjera sipas dëshirës. Lëngun e hedhim pak nga pak gjer sa ta sjellim në trashësinë që duam. Del shumë e shijshme, kush ka mundesinë ta bëjë se ja vlen.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: