Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
perime ne furre

Perime në furrë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Perime në furrë. Receta e gatimit për perime në furrë është dërguar nga Ervina Saliu 16 korrik 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi vegjetariane klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim perime në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2679 shikime

perime ne furre

Përbërësit

4 patate

4 kunguj

2 karrota

1 lule lakër rreth 1 kg

250 ml qumësht pana

100 ml qumësht

piper

Përgatitja

1

Ziejm të gjitha perimet në ujë të kriposur, i kullojmë, i presim në feta ose kubikë, i shtrojmë në tavë.

2

Në një tas përziejm panën, qumështin dhe piperin, e hedhim sipër perimeve dhe e pjekim në 200 gr C rreth 20-25 minuta.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: