Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me copa okollate

Kek me copa çokollate ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Kek me copa çokollate. Receta e gatimit për kek me copa çokollate është dërguar nga Silvana Belishaku 6 mars 2016. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me copa çokollate duke ndjekur udhëzimet në vijim

4428 shikime

kek me copa okollate

Përbërësit

3 gota miell,

3 vezë,

1 gotë qumësht,

1 gotë sheqer,

1 gotë vaj ulliri ose sipas dëshirës,

1 pako pluhur fryrës,

100 gr copa çokollatate,

lëkurën e grirë të një limoni,

pak kripë

Përgatitja

1

Hedhim në një tas të gjithë përbërësit përveç copave të çokollatës,

2

i rrahim mirë me mikser, më pas hedhim copat e çokollatës, i përzihejm, e hedhim brumin në tepsi të shtruar me letër kuzhine, e pjekim për 40 minuta në 180 gradë.

3

E nxjerrim nga furra pasi është pjekur, e lemë të ftohet më pas sipër i hedhim sheqer pluhur sipas dëshirës

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: