Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
biskota me sherbet

Biskota me shërbet ( Receta gatimi nga Saimira )

Biskota me shërbet. Receta e gatimit për biskota me shërbet është dërguar nga Saimira 5 shkurt 2014. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për biskota klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim biskota me shërbet duke ndjekur udhëzimet në vijim

1503 shikime

biskota me sherbet

Përbërësit

1 vezë

400 gr miell

1 gotë me kos

100 miell kokosi

2 vanilje

100 gr gjalp

1 lugë kafeje baking powder

Shërbeti:

800 gr sheqer

pak limon dhe kanellë

Përgatitja

1

Punojmë të gjitha bashkë mirë e mirë sa të na bëhet brumi një, mos na ngjitet në enën e brumit.

2

Ndajmë brumin në dy pjesë, e hapim një petë, presim me gotë 5 e nga 5 rrumbullake, vendosim të 5 rrathët njëra mbi tjetrën, i presim në mes dhe i hapim të dalë si trëndafil.

3

Kështu me rradhë deri sa të mbarohet brumi. I pjekim në 170 gradë C deri sa të skuqen.

4

Përgatisim shërbetin: I zjejm 7 minuta, sapo të vaket ja hedhim biskotave sipër.

Kategoritë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: