Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
krahe pule

Krahë pule ( një pjatë e preferuar nga fëmijet ) ( Receta gatimi nga Saimira )

Krahë pule ( një pjatë e preferuar nga fëmijet ). Receta e gatimit për krahë pule është dërguar nga Saimira 3 tetor 2014. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim krahë pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

817 shikime

krahe pule

Përbërësit

1 kg krahë pule

1 filxhan kafeje me vaj

2 lugë kafeje piper të kuq

Kripë,rigon,rozmarinë

1 filxhan me bukë të pjekur dhe të thërrmuar imët

Përgatitja

1

Pastrojmë krahët e pulës, i presim në tre pjesë, pjesën në majat e krahëve e hedhim poshtë.

2

Vendosim krahët në një tas, shtojmë të gjithë përbërësit e përmendur më lart ( për veë bukës të pjekur ) i trazojmë, i lemë 30 minuta në frigorifer të thithin erzat, më pas hedhim bukën e pjekur, i trazojmë mirë e mirë.

3

Në një tigan shtojmë vaj, vendosim krahët me rradhë dhe i skuqim jo në zjarr shumë të fortë por mesatar deri sa të marin ngjyrë të kuqerremtë.

Kategoritë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: