Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
torte cokollate

Tortë çokollatë ( Receta gatimi nga Saimira )

Tortë çokollatë. Receta gatimit është dërguar nga Saimira 7 qershor 2015. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tortë me çokollatë duke ndjekur udhëzimet në vijim

738 shikime

torte cokollate

Përbërësit

250 gr margarinë

një filxhan çaji ujë të zier

3/4 filxhan me kakao

2 filxhanë me sheqer

2 lugë me çokokrem ( nutella, merenda )

5 kokrra vezë

1 1/2 filxhan me miell fryës ( farina )

1 vanije

1 lugë supe liker

Përgatitja

1

Në një tenxhere shtojmë ujin e zier të nxehtë, shtojmë më pas të gjithë përbërësit më lart përveç miellit, vaniljes dhe vezëve.

2

Përzjejm mirë e mirë përbërësit sa të bëhet si lëng çokollate, nga ky lëng mbajmë një filxhan.

3

Në filxhan shtojmë çokokremin ( pjesën e mbajtur në filxhan e përdorim mbas pjekjes si shtresë nga sipër tortës )

4

Rrahim vezët për 5 minuta , brenda në vezët shtojmë lëngun e tenxheres, shtojmë vaniljet dhe miellin, i përzjejm me lëvizje të shpejtë sa të bashkohen të gjithë përbërësit.

5

Lyejem një tepsi mesatare me gjalp, shtrojmë masën e përgatitur. Pjekja 180 gradë për 20 minuta, sapo e nxjerim nga furra e presim, shtrojmë lëngun që mbajtëm në filxhan dhe torta është gati. Shoqërojmë me akollore të bardhë nëse doni.

Kategoritë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: