Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Biskota me mjaltë ( Melomakarona )

Biskota me mjaltë ( Melomakarona ) tradicionale greke ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Biskota me mjaltë ( Melomakarona ) tradicionale greke. Receta gatimit është dërguar nga Daniela Pepa 11 dhjetor 2012. Foto © Daniela Pepa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për melomakarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim melomakarona duke ndjekur udhëzimet në vijim

8390 shikime

Biskota me mjaltë ( Melomakarona )

Përbërësit

2 filxhan çaji me vaj

1 filxhan çaji me sheqer

3/4 filxhan çaji lëng portokalli

1/4 filxhan çaji konjak

2 lugë të vogla me lëkurë portokalli të grirë

1 lugë të vogël kanellë

1 lugë të vogël karafil( pluhur )

1 lugë të vogël sodë

1 kg miell

1 e 1/2 filxhan çaji arra të shtypura

Për shërbetin

2 filxhan çaji mjaltë

2 filxhan çaji sheqer

2 filxhan çaji ujë

Përgatitja

1

I hedhim të gjitha përvec miellit, në një enë. Trazojini mirë dhe më pas hidhni miellin dhe brumosim deri sa të bëhet i butë. U japim formë biskotave ( si të dëshironi ).

2

I pjekim me 170 gradë C për 20 minuta. U hedhim shërbetin të nxehtë dhe vendosini biskotat në një pjatancë, ku i hedhim sipër biskotave arrat

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: