Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
recel ftoi

Reçel ftoi ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Reçel ftoi. Receta e gatimit për reçel ftoi është dërguar nga Silvana Belishaku 12 tetor 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për reçel klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim reçel ftoi duke ndjekur udhëzimet në vijim

1693 shikime

recel ftoi

Përbërësit

4 kg ftonj ,

2 kg sheqer ,

2 gota ujë ,

1 lugë gjelle lëng limoni ,

Përgatitja

1

Pastrojmë ftuat dhe i presim në copa të vogla, i hedhim në enë me ujë të mos nxihen ,më pas i shplajmë mirë,

2

i vemë në tenxhere të madhe, hedhim sheqerin, 2 gota ujë dhe i lemë të ziejn për 2 orë e gjysëm, 10 minuta para se ta heqim hedhim lëngun e limonit, e lemë të ftohet dhe e hedhim në një vazo qelqi .

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: