Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Reçel fiku - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Reçel fiku ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Receta e gatimit për fiku është një nga më të kërkuarat në sezonin gusht-shtator. Në këtë recetë gatimi për fiku kokërr dërguar nga Ervina Saliu janë përdorur fiq të bardhë. Kjo është një nga 5 + recetat e gatimit për reçel fiku dërguar në KuzhinaIme.al.

1825 shikime
Reçel fiku - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Përbërësit

2 kg fiq
1 kg sheqer
lëng limoni

Përgatitja

1
Marim fiqtë, i presim në copa të vogla, i vemë në tenxhere njëherë fiq e njëherë sheqer sa të mbarojnë, i mbulojmë dhe i lemë tërë natën.
2
Të nesërmen i ziejm në temperturë të ulët gjer sa të trashet mirë.
3
Në fund i shtojmë lëngun e limonit rreth 1 lugë

Recel fiku - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al
Foto © Ervina Saliu dërguar për KuzhinaIme.al 12 gusht 2015
Recel fiku - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al
Foto © Ervina Saliu dërguar për KuzhinaIme.al 12 gusht 2015

Receta e gatimit për reçel fiku është dërguar nga Ervina Saliu 12 gusht 2015. Fotot © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për reçel klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: