Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
tave me mish pule

Tavë me mish pule dhe patate ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tavë me mish pule dhe patate. Receta e gatimit për tavë me mish pule dhe patate është dërguar nga Ervina Saliu 1 shkurt 2014. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë me mish pule dhe patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

5303 shikime

tave me mish pule

Përbërësit

Mish pule (rreth 1 kg ),

2 speca të kuq,

2 qepë,

2 karrota,

500 gr patate,

1 filxhan kafeje me vaj,

piper,

rigon,

2 domate

Përgatitja

1

Presim pulën në copa e hedhim në një tas të madh, shtojmë sipër specat, karrotat, patatet, domatet dhe qepët të prera në feta të trasha, i shtojmë vajin dhe erzat,

2

i përziejm mirë bashkë me kripën dhe i hedhim në tavë, u shtojmë 2 gota ujë dhe i mbulojmë me letër alumini.

3

E pjekim në 250 gradë për 1 orë e 30 minuta, pak para se ta nxjerrim heqim letrën dhe e lemë të mari ngjyrë.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: