Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pastice me kungull

Pastiçe me kungull ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Pastiçe me kungull. Receta e gatimit për pastiçe me kungull është dërguar nga Silvana Belishaku 15 korrik 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pastiçe klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pastiçe me kungull duke ndjekur udhëzimet në vijim

5294 shikime

pastice me kungull

Përbërësit

4 gunguj të vegjël ose 1 të madh

400 gr makarona si ti dëshironi

1 lt qumësht

4 kokrra vezë

100 gr djath kaçkavall

50 gr gjalp

2 lugë gjelle me miell

Përgatitja

1

Vemë ujin të ziej me pak kripë, ndërkohë qërojmë kungullin dhe e grijmë në rende, më pas në një enë të madhe rrahim vezët me miellin,

2

shtojmë qumështin, kripë, më pas hedhim kungullin e grirë, kur makaronat të jenë gjysëm të ziera i kullojmë dhe i shtojmë në masën e përgatitur,

3

më pas në një tepsi ku kemi shkrirë gjalpin hedhim masën dhe sipër e mbulojmë me djathin e grirë, e fusim në furrë të nxehtë 220 ° për 35 minuta, e lemë të ftohet dhe pastiçja është gati. Shpresoj t’ju pëlqej. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: