Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Pica - Silvana Belishaku - KuzhinaIme.al

Pica të vogla në formë lule ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Pica të vogla në formë lule, një recetë gatimi perfekte për fëmijët. Receta e gatimit për pica të vogla është dërguar nga Silvana Belishaku 29 tetor 2013. Foto © Silvana Belishaku.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pica klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pica të vogla duke ndjekur udhëzimet në vijim

665 shikime

Pica - Silvana Belishaku - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 pete petë të gatshme (sfogliat)

200 gr domate te fruluara , (te bëra leng) ose salcë

1 lugë gjelle vaj ulliri

rigon

sipas dëshirës mund ti hedhim djath pice, ton, etj…

Përgatitja

1

Hapim petën sfogliat dhe me ndihmën e një forme biskotash u japim formë, i rreshtojmë në tepsi te shtruar me letër kuzhine, më pas në tas hedhim domatet e fruluara, 1 lugë vaj ulliri, rigon dhe pak kripë, i përziejm dhe me lugën e kafes u hedhim nga një lugë sipër, sipas dëshirës u hedhim copa djathi për pica, ose ton. Këto pica janë të preferuara për fëmijët. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: