Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
omlete ne furre

Omletë në furrë ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Omletë në furrë. Receta e gatimit për omletë në furrë është dërguar nga Silvana Belishaku 26 shtator 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për omletë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim omletë në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

562 shikime

omlete ne furre

Përbërësit

6 vezë

4 patate

1 spec të verdhë

1 /2 qepe

100 gr djath të grirë

4 lugë vaj ulliri

1 lugë galetë (bukë të grirë)

3 lugë gjelle me qumësht

majdanoz, piper, kripë

Përgatitja

1

Presim në rrathë patatet, qepën dhe specin, i skuqim në tigan me 4 lugë vaj ulliri, i hedhim një gotë ujë dhe i lemë të ziejn për pak minuta.

2

Në një enë rrahim vezët me kripën, piperin, djathin e grirë, shtojmë qumështin dhe bukën e grirë, grijmë majdanoz,

3

hedhim masën që kemi skuqur në një tepsi të lyer me vaj, sipër hedhim vezët, përziejm që të bashkohet masa dhe e fusim të piqet në furrë të nxehur për 15 minuta. E lemë të ftohet dhe omleta është gati.

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: