Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Biskota spanjolle

Biskota spanjolle ( Receta gatimi nga Beikena Metaj )

Biskota spanjolle. Receta e gatimit për biskota spanjolle është dërguar nga Beikena Metaj 15 tetor 2015. Fotot © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për biskota klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim biskota spanjolle duke ndjekur udhëzimet në vijim

1646 shikime

Biskota spanjolle

Përbërësit

1 + 1/2 gotë uji me miell,

1 filxhan çaji me sheqer pluhur,

4 të verdha veze,

bajame te grira

Përgatitja

1

Rrahim të verdhat ne temperaturë ambienti ose ne banjëmari me sheqerin deri sa të dyfishohet volumi.

2

Hedhim me kujdes miellin që të mos bjerë fryrja. I vendosim biskotat në tepsi me leter kuzhine, e sperkatim me bajame, e pjekim në 180 – 200 gradë

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: