Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me krem mish pule

Supë krem me mish pule ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Supë krem me mish pule. Receta e gatimit për supë krem me mish pule është dërguar nga Brikena Metaj 11 mars 2014. Foto © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë krem me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

1620 shikime

supe me krem mish pule

Përbërësit

Një zog pule

500 gr patate

4 karota

finok

Pana

Kripë

Piper

Përgatitja

1

Vëmë pulën për t’u zier në ujë me pak kripë.

2

Ndërkohë presim në copa të mëdha karotat, patatet dhe finokun në fije. I kaurdisim në një tenxhere me pak vaj ulliri për 5 – 6 minuta. Shtojmë lëngun e mishit dhe I lëmë të ziejnë.

3

Pasi shohim se janë zbutur disi, I bëjmë krem me blender. Shtojmë në kremin e përftuar pak pana (2-3 lugë), mishin e copëtuar.

4

Është gati për t’u serviruar. Pjata zbukurohet me pak uthull balsamike (që sigurisht ndikon edhe në shije, perdoreni sipas dëshirës).
Një pjatë e shpejtë dhe shumë e shëndetshme. Ju bëftë mirë!

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: