Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tavë kosi me mish pule - Daniela Pepa - KuzhinaIme.al

Tavë kosi me mish pule ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Tava tradicionale e kosit bëhet me mish qingji por edhe me mish pule del shumë e mirë. Receta gatimit për tavë kosi me mish pule është dërguar nga Daniela Pepa 12 dhjetor 2012. Foto © Daniela Pepa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për tavë kosi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë kosi me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

6240 shikime

Tavë kosi me mish pule - Daniela Pepa - KuzhinaIme.al

Përbërësit

2 copa mish pule (çdo lloj pjese të pulës, si të dëshironi)

lëngu i mishit të pulës

3 vezë

1 gotë kos

kripë, piper

1 lugë gjelle miell

vaj ulliri ose gjalp

Përgatitja

1

Në një tenxhere vemë të ziej mishin e pulës, i hedhim dhe pak kripë,

2

sapo të jetë zier fillojmë e rrahim vezët në një tas, hedhim kosin dhe më pas miellin,

3

i përziejmë mirë e mirë dhe në fund hedhim lëngun e mishit të pulës që është zier, i përziejmë të gjitha së bashku,

4

hedhim edhe piperin dhe i hedhim të gjitha në tepsi dhe sipër vemë mishin e pulës.

5

E leme të piqen me 200 gradë, servireni të nxehtë. Ju bëftë mirë

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: