Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
eskallop vici

Eskallop viçi ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Eskallop viçi. Receta gatimit është dërguar nga Brikena Metaj 13 shkurt 2014. Foto © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish viçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim eskallop viçi duke ndjekur udhëzimet në vijim

1167 shikime

eskallop vici

Përbërësit

400 gr fileto viçi

1 spec

100 gr ullinj jeshil

Feta djathi kaçkavall

Gjalpë

Lëng mishi

Përgatitja

1

Hedhim filetot në tigan me vaj ulliri dhe I skuqim nga të dyja anët. Shtojmë një lugë gjalpë dhe skuqim bashkë me filetot edhe perimet. I shuajmë me verë të bardhë dhe hedhim lëngun e mishit.

2

Shtrojmë filetot në tavë dhe I mbulojmë më fetat e djathit. Pjekim në furrë të parangrohur për rreth 10 minuta. Gati për t’u servirur. Ju bëftë mirë!

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: