Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Biskota me kafe - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Biskota me kafe ( Receta gatimi e dërguar nga Leonora Pane )

Biskota me kafe. Receta e gatimit për biskota me kafe është dërguar nga Leonora Pane 8 dhjetor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për biskota klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim biskota me kafe duke ndjekur udhëzimet në vijim

2206 shikime

Biskota me kafe - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

500 gr miell,

200 gr gjalp,

150 gr sheqer pluhur,

2 vezë,

1 filxhan me kafe ekspres,

gjysëm pako maja për ëmbelsira,

pak kripë e disa kokrra kafe per t’i vënë sipër biskotave,

Përgatitja

1

Në një tas hidhni gjalpin e shkrirë, sheqerin dhe kafen, përzjejini dhe shtoni vezët e përzjejini prapë, më pas shtoni miellin, majanë e kripën dhe përzjejini mirë për disa minuta,

2

merni një qese pastiçerie, hidhni brumin e përgatitur dhe vëreni në formë rrethi si në foto, në një tepsi me letër furre, në çdo biskotë vini nga një kokerr kafe,

3

futini të piqen në furrë të nxehur në 180° për 15 minuta. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: