Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
fogace e shpejte

Fogaçe e shpejtë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Fogaçe e shpejtë. Receta e gatimit për fogaçe të shpejtë është dërguar nga Leonora Pane 27 prill 2015. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim fogaçe të shpejtë duke ndjekur udhëzimet në vijim

5631 shikime

fogace e shpejte

Përbërësit

500 gr brumë për pica,

200 gr sallam,

150 gr mocarelë, (ose djath sipas dëshirës ) ,

3 lugë supe me vaj ulliri,

Përgatitja

1

Merni brumin dhe ndajeni në dy pjesë të barabarta, pastaj hapini të dyja në madhësi të një tigani 30 cm,

2

hidhni vajin vëreni njëren petë në tigan, hidhni sallamin dhe mocarelën ose djathin e prerë në feta në të gjithë siperfaqen e petës,

3

pastaj merni petën tjetër dhe vendoseni sipër dhe vëreni në flakë mesatare, pasi të jetë pjekur nga njëra anë kthejeni të piqet edhe nga ana tjetër. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: