Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek te kripur me spinaq

Kek të kripur me spinaq “Fantastike” ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Kek të kripur me spinaq “Fantastike”. Receta e gatimit për kek të kripur me spinaq është dërguar nga Ervina Saliu 11 prill 2014. Fotot © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek të kripur me spinaq duke ndjekur udhëzimet në vijim

1656 shikime

kek te kripur me spinaq

Përbërësit

100 gr spinaq

2 karrota

2 filxhana çaj miell misri

1 filxhan miell të zakonshëm

1 filxhan qumësht

1 filxhan vaj ulliri

2 vezë

100-150 gr djath të bardhë

piper, nenexhik

Përgatitja

1

Grijmë karrotat dhe i hedhim në tas, shtojmë edhe spinaqin e prerë imët, qumështin dhe vajin dhe i përziejm mirë duke i shtypur,

2

më pas shtojmë miellin e përzier me 2 lugë pluhur pjekës, miellin e misrit, vezët, erzat, dhe i përziejm, në fund shtojmë djathin dhe i përziejm sërisht.

3

Marim format e vogla, i hedhim nga 2 lugë gjelle me mbushjen dhe i fusim në furrë të parangrohur për 10-15 minuta. Jane fantastike

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: