Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Gjellë me patate dhe qofte - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Gjellë me patate dhe qofte ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Gjellë me patate dhe qofte. Receta e gatimit për gjellë me patate dhe qofte është dërguar nga Ervina Saliu 12 mars 2014. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim gjellë me patate dhe qofte duke ndjekur udhëzimet në vijim

2163 shikime

Gjellë me patate dhe qofte - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Përbërësit

Për 4 persona duhen:

500 gr patate

3 karrota

2 qepë

1 filxhan kafeje me salcë

Për qoftet duhen:

400 gr mish i grirë

2 lugë vaj

1 tufë majdanoz

1 qepë

1 fetë buke bajate e zbutur para në ujë

Përgatitja

1

Hedhim të gjithë përbërësit e qofteve në një tas dhe i përziejm mirë, i mbulojmë dhe i fusim në figorifer.

2

Në tenxere skuqim lehtë qepët më pas shtojmë patate dhe karrotat i skuqim për disa minuta, shtojme salcën, kripë, piper dhe i mbulojmë me ujë,

3

i lemë të ziejn edhe 15 minuta, para se ti heqim i hedhim qoftet që i lyejm më parë me miell.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: